redukcja rozstępów - Estetico

Bądź społecznie z nami:
Umów się na wizytę: + 48 42 637 38 48, +48 514 300 147
Przejdź do treści

Menu główne:

ZABIEGI I CELE LECZENIA
Światło lasera Fraxel re:store o długości fali 1550 nm doprowadza do ogrzania zawartej w komórkach wody czego skutkiem biologicznym jest koagulacja tkanki.
Dzieje się to jednak bez uszkodzenia naskórka, ponieważ nie mamy przy wykorzystaniu tego lasera ablacji. Możliwość wniknięcia na 1,3- 1,4 mm w głąb skóry bez wywoływania krwawienia oraz bez uszkodzenia naskórka, daje możliwość poprawy faktury skóry z minimalnym okresem rekonwalescencji oraz ograniczeniem do minimum możliwości powikłań.
Wskazania do zabiegu
* rozstępy
Efekty zabiegu dla kobiet i mężczyzn
Imponujące rezultaty, jakie daje zabieg fraxel możesz osiagnąć poprzez indywidualnie dopasowany plan zabiegów, w zależności od Twojej skóry oraz preferencji. Intensywne leczenie wymaga mniejszej ilości zabiegów oraz skutkuje nasileniem działań niepożądanych - co oznacza kilka dni okresu rekonwalescencji. Łagodniejsze zabiegi pozwalają osiągnąć te same rezultaty, przy większej ilości sesji zabiegowych i przy mniej nasilonych objawach ubocznych. Niekiedy typ i kondycja skóry może wymagać zastosowania łagodniejszych zabiegów i/lub zabiegów w ograniczonej ilości. Lekarz ma możliwość dokładnego dopasowania terapii Fraxel do Twoich indywidualnych potrzeb i precyzyjnej kontroli zabiegu.
Różnice przed i po zabiegu
Technologia
FRAXEL RE:STORE jest złotym standardem w rewitalizacji (odmładzaniu) skóry ze średnio zaawansowanym procesem uszkodzenia. Fraxel re:store jest złotym standardem w nieablacyjnej metodzie laserowej terapii estetycznej
Efektorem, czyli substancją którą "widzi" laser i z którą reaguje jego światło jest woda.
Laser Fraxel re:store wykorzystuje fakt występowania wysokiej absorpcji światła o długości fali 1550 nm w wodzie, w tym oczywiście w wodzie zawartej w komórkach skóry.
Bezpieczeństwo
Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration).
Zabieg jest relatywnie bezpieczny, istnieje minimalne ryzyko zbliznowacenia. Mogą pojawić się po zabiegu pęcherze czy strupki. Istnieje również niewielkie ryzyko infekcji skórnych. Dlatego należy ściśle przestrzegać zaleceń higieny osobistej. Niemal wszystkie powikłania poddają się leczeniu bez pozostawienia trwałych śladów (blizn). W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy. Mogą pojawić się przebarwienia, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją lub z predyspozycją do przebarwień. Profilaktyka przebarwień polega na unikaniu opalania skóry zarówno na słońcu jak i w solarium. Wskazane jest używanie filtrów przeciwsłonecznych w kremie z wysokim faktorem. Należy jednak pamiętać, iż filtry przeciwsłoneczne działają jedynie przez kilka godzin a jeśli przestaną działać wrażliwość skóry na opalanie jest jeszcze większa. W przypadku każdego niepokojącego objawu Pacjent jest zobowiązany do bezpłatnej lekarskiej wizyty kontrolnej w Estetico. Konieczne jest również natychmiastowe poinformowanie recepcji gabinetu Estetico lub bezpośrednio naszego lekarza pracującego w Estetico o zaistniałej sytuacji. W dni wolne od pracy pacjenci informują bezpośrednio lekarza pracującego w Estetico.
Schemat terapii/zabiegu
Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu tylko procent powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że wystarczające rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach około 4-6 tygodniowych. Może jednak okazać się, że liczba zabiegów musi być zwiększona. Wynika to z indywidualnych predyspozycji do regencji skóry. Im młodszy jest pacjent tym lepiej odpowiada na terapię. W przypadku rozstępów ważne jest zastosowanie odpowiednio wysokich energii, natomiast zdarza się czasem, że ogranicza nas pojawiająca się podczas zabiegu reakcja skóry, która jest nadmierna i nietypowa. Z tych samych powodów zabieg może zostać przerwany (nietypowa reakcja skóry).
W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami.
Rezultaty zabiegu są postępujące. Światło lasera Fraxel® pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.
Co się dzieje po zabiegu
W obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Nawilżanie i natłuszczanie skóry bardzo pomaga w ukojeniu tych dolegliwości. Proponujemy proste kremy czy maści jak alantan, wazelinę, bepanten.
Pacjenci mogą podjąć po 12-tu godzinach po zabiegu Fraxel podjąć czynności higieniczne jak delikatne mycie poddanej zabiegowi skóry wodą z mydłem i delikatne osuszanie skóry czystym ręcznikiem.
Zaczerwienienie skóry może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powoli wraca do normy. W okolicach poddanych zabiegowi występuje też często łuszczenie się skóry. Nie wolno przyspieszać łuszczenia pociąganiem za skórę , czy drapaniem.
W rzadkich przypadkach mogą pojawić się po zabiegu strupki lub pęcherze, czy reaktywacja opryszczki.
Przeciwwskazania do zabiegu
          czynne zmiany wirusowe w miejscu poddawanym zabiegowi np. opryszczka,
          czynne zmiany ropne występujące w miejscu zabiegu,
          zaburzenia w hemostazie - wrodzone i nabyte plamice osoczowe i płytkowe, leczenie doustnymi antykoagulantami,
          okres ciąży.
          nie realistyczne oczekiwania pacjenta,
Postępowanie przed zabiegiem
Zalecenia pozabiegowe
Unikanie:
1. opalania na słońcu i w solarium w czasie terapii. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty          - UVA i B z filtrem 50,
2. korzystania z sauny oraz kąpieli w gorącej wodzie przez 2- 3 dni po zabiegu,
3. korzystania z pływalni do czasu wygojenia skóry (ok 2- 3 dni),
4. drażniących kosmetyków, kremów, maści, dezodorantów w tym zawierających alkohol.
Nasze gabinety
91-338 Łódź, ul. Pojezierska 48
90-553 Łódź, ul. Kopernika 67/69, gabinet nr 8
00-681 Warszawa, ul. Hoża 43/49, lokal 16
62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (Multimed) gabinet nr 145C
09-400 Płock. ul. Rutskich 7
Godziny otwarcia
Terminy zabiegu lub konsultacji prosimy umawiać telefonicznie w godzinach:
poniedziałek - piątek 8.00 - 21.00
sobota 8.00 - 15.00
Wizyty umawiane są na daną godzinę, elastycznie dopasowane do Pacjenta.
Gabinety są czynne według ustalonych terminów.
Umów się na wizytę
klinika@estetico.pl
pracownia@estetico.pl
+48 42 637 38 48
+48 514 300 147
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego